Rozhovor - "A" tým

Report - TJ Sokol Milešovice vs TJ Vážany nad Litavou "B"     2:0(1:0)

V neděli 19.4.2015 se vrátila do Milešovic fotbalová horečka, když náš tým načal jarní část sezóny 2014-2015 zápasem
s velmi silným mužstvem z Vážan nad Litavou. Soupeř se před zápasem pyšnil nejlepší obranou v lize, když za 11
odehraných zápasů obdržel pouchých 11 branek, což je vynikající bilance. Hned ze startu jara nás tedy čekala prověrka z
řádu nejtěžších. Zápas začal ve svižném tempu, hrálo se na obou polovinách a poměrně vyrovaný fotbal. Náš mužstvo
mělo přeci jen malinkatou převahu, ale až do 25 minuty se na hřišti nic důležitého nestalo. Ve 26-té minutě ovšem přebral
na půli míč Karel Krejzl a krásným sólem přešel po pravé lajně přes dva protihráče, díky čemuž měl dostatek času na
přesný centr, se kterým si už věděl rady náš nejlepší střelec Lukáš Kraut. Na přesnou hlavičku neměl nárok hostující
brankář reagovat a náš tým se tak ujal důležitého vedení 1:0. Posilněni vedením, jsme pak ve 33-tí minutě mohli zvýšit
náskok na 2:0, když jsme se na půlce dostali do přečíslení a po pěkné přihrávce běžel Lukáš Kraut osamocen na
brankáře. Rozhodčí se ale rozhodl odpískat postavení mimo hru, ačkoliv pomezní ofsajd nesignalizoval. Ve 36-té minutě
pak Lukáš Kraut zkusil tvrdě vystřelit zpoza vápna, hostující gólman míč pouze vyrazil a před téměř prázdnou bránou se
zjevil Lukáš Faistl, naneštěstí se brankář dokázal rychle zvednout a dorážku stačil chytit. Hostující tým hrozil prakticky
pouze ze standardních situací, když zkoušel střílenými centry překonat našeho zaskakujícího bránkáře Tondu Váhala, ten
se ale překvapit nenechal a co se týče vysokých balónů, počínal si po celý zápas velmi jistě. Ve 44-té minutě se pak do
přečíslení dostali i Vážany, ale stejně jako na druhé straně rozhodčí protiútok zastavil pro nesignalizovaný ofsajd, což
spustilo velkou vlnu nevole "hostujícího" pomezního rozhodčího. První půle tak skončila vedením našeho mužstva v
nejtěsnějším poměru 1:0
Do druhé druhé půle vstoupilo naše mužstvo beze změn a obrázek hry zůstal stejný jako v první půli s tím, že do šancí
se méně dostávalo i naše mužstvo. Až v 73-tí minutě se po dlouhém nákopu Kuby Dosoudila doslova probojoval přes
tělem bránícího obránce Vážan Lukáš Kraut a krásným obloučkem přehodil vyběhnuvšího brankáře. Pěkná branka
znamenala jistotu pro náš tým. Vážany začali hrát vabank, naši hru přišel oživit čerstvý David Kraut a klan Krautů se tak
na hřišti zkompletoval. David se dostal ke dvoum střelám a ačkoliv si s nimi pokaždné dokázal brankář bez problému
poradit, je to velký příslib do budoucna. Závěr zápasu ještě poznamenali kontroverzní rozhodnutí pomezního o domělých
postaveních mimo hru, ale ani to neznamenalo pro náš tým nic jiného než zasloužené 3 body.