Report z utkání "A" mužstva

Report - FK Křížanovice "B" vs TJ Sokol Milešovice      0:4(0:3)

V druhém utkání jara jsme navštívili obec Křížanovice a utkali se zde s "B" týmem místního oddílu. Na podzim jsme po
dramatickém průběhu utkání, kdy náš tým prohrával již o dvě branky, vybojovali výhru 4:3 a ani tentokrát jsme si
nepřijeli pro nic jiného než 3 body. A již ve 3 minutě utkání jsme poprvé udeřili, když si po povedeném centru míč ve
vápně dobře  zpracoval Marek Černý a ještě ho naservíroval přesnou příhrávkou Lukáši Faistlovi. Tomu tak stačilo jen
správně nastavit nohu a vsítit vůbec svoji první branku za naše mužstvo. Křížanovice to zřejmě pořádně zaskočilo a tak
náš tým zkoušel pozornost domácí obrany rychlými protiútoky, z čehož jsme vetšinou vytěžili alespoň rohové kopy. Po
jednom z rohů se míč z druhé strany vrátil do vápna, kde na něj číhal Karel Krejzl, bohužel se v souboji s domácím
bránkářem hodně nešťastně zranil a zápas tak pro něj v 15-té minutě skončil. Dle nejnovějších zpráv je zranění Karla
mnohem závažnější než jsme všichni doufali a pro Karla tak tato sezóna předčasně skončila. Karlovi tak přejeme brzké
uzdravení a rychlý návrat k fotbalu. V 18-té minutě jsme po faulu na Lukáše Krauta dostali příležitost k zahrání přímého
kopu ze zajímavé vzdálenosti. K míči se postavil sám faulovaný hráč a přesnou střelou k tyči nedal gólmanovi šanci.
Vedení 2:0 nám přidalo na kopačky ještě více jistoty. Obrázek hry na hřišti pak vypadal asi takto: Křížanovice na své půli
kombinovali, ale dopředu nic kloudného nevymysleli, my jsme zase hned po vybojování balónu zkoušeli vysunout
dlouhou přihrávkou jednoho z útočníků, což se ne vždy podařilo. Ve 43-tí minutě se však uvolnil na hranici ofsajdu Lukáš
Faistl a dělovkou překonal domácího brankáře, trefil však pouze tyč. Naštěstí první kdo se dostal k balónu byl Honza
Padrta a šancí v podobě odkryté brány nepohrdl. Poločas tak skončil luxusním vedením 3:0 ve prospěch našeho
mužstva. Ve druhé půli pak již náš tým hru kontroloval, nikam nespěchal a tak s balónem hráli hlavně Křížanovice. Do
devítí hráčů na naší polovině se však hraje špatně, takže mimo několika střel z poměrně velké dálky si Křížanovice nic
nevypracovali. Náš oddíl pak potvrdil jednoznačné vítězství v 80-té minutě, kdy se z dorážky prosadil znovu Lukáš Faistl
a stanovil tak konečné skóre celého utkání. Zápas jsme jednoznačně kontrolovali, ačkoliv ve statistice "držení míče"
bychom určitě nevládli, ovšem takový je někdy fotbal. Výsledek hovoří za vše, zápas má však i svá negativa a to
především nešťastné zranění Karla Krejzla, který bude našemu týmu v bojích o postup hodně chybět. Svůj poslední
zápas také odehrál Marek Černý, který odjíždí za prací do zahraničí, nezbyvá než doufat, že se třeba brzo vrátí :).
Nejlepšího hráče zápasu je tentokrát velmi těžké určit, výborně hráli Honza Padrta a David Ondra, kteří to ve středu,
resp. na kraji zálohy "oddřeli" na 110%, dvěmi brankami se zase uvedl Lukáš Faistl a nemalý podíl má na výhře i celá
obrana, která Křížanovice do ničeho vážnějšího nepustila. V příštím kole nás čeká derby s Kobeřicemi, těšíme se tak na
velkou návštěvu díváků a hlavně pořádnou fanouškovskou podporu pro náš oddíl.