Report z utkání "A" mužstva

Report - TJ Sokol Milešovice vs TJ Sokol Kobeřice "B"     4:0(3:0)

První velké derby naše mužstvo začalo dokonale, když hned ve třetí minutě unikl po levé straně Lukáš Kraut a z jeho
nepovedené střely se vyklubala dokonalá nahrávka na zadní tyč, kde číhal připravený Lukáš Faistl. Ten touto šancí
nepohrdl a potvrdil svoji výbornou formu třetí brankou v druhém utkání. Aby toho nebylo málo, ujala se i druhá střela na
bránu, když si míč dobře pokryl David Kraut, našel na vápně svého bratra Lukáše, který si všimnul, že je brankář daleko
z brány a chytrým lobem vsítil svoji dvanáctou branku v probíhající sezóně. Hrači Kobeřic jen nevěřícně kroutili hlavami, a
to netušili co je ještě čeká. V 23-tí minutě dostihl balón u pravého rohového praporku David Kraut, kuriózně ho až tam
bránil hostující brankář, kterého si David zkušeně obhodil a přesně mířenou střelou málem zvýšil skóre na 3:0, bohužel
však krásnému gólu zabránila tyč. Co se nepovedlo Davidovi ve 23-minutě, se povedlo našemu týmu hned ve 28-mé
minutě. Trestný kop rozehrával Tonda Váhala, svým přesným centrem našel hlavu Lukáše Faistla, který míč umístil
dokonale k tyči. Čtvrtá střela utkání, 3:0 pro domácí mužstvo. Efektně i efektivně, tak hrál náš tým prvních 30 minut
zápasu. Navíc Lukáš Faistl vstítil svoji čtvrtou branku ve druhém utkání, a pokud bude pokračovat tímto tempem, mohl
by se Lukáš Kraut o již téměř svoji korunu krále střelců ( přinejmenším našeho mužstva, pozn.red. ) ještě alespoň
trošičku bát. Ve 42. minutě pak mohl zkompletovat hat-trick Lukáš Faistl, když ho znovu vyzval výborně hrající David
Kraut, ale brankář byl tentokrát úspěšný a jeho střelu dokázal vytěsnit mímo tři tyče. Poločasové vedení 3:0 nám
Kobeřice nijak nezkomplikovaly, za celý poločas vystřelily párkrát vysoko nad, anebo bez větší razance trefily bránu, kde
však všechno jistil David Masář. Nutno podotknout, že značně kombinovaná sestava ( chyběli dlouhodobě zraněný Karel
Krejzl, odjetý Marek Černý a nemocný David Ondra, pozn.red. ) hrála výborně, bojovala a narozdíl od minulého zápasu
jsme míče hned nenakopávali, ale snažili se i ze složitějších situací vykombinovat. Občas jsme sice míč zbytečně ztratili,
občas z toho však byla pěkná akce, kterou početná podpora Milešovických fandů dokázala ocenit. Druhý poločas již byl
takový neslaný, nemastný, hráli spíše Kobeřice, ale nic jiného než pár střel vysoko nad bránu a pár povedenějších rohů
nám nepředvedly. V 60. minutě střídal zcela vyčerpaný David Kraut, který nám předvedl vynikající výkon a byl za to
diváky náležitě oceněn. Až do 85-té minuty jsme si pak museli počkat na nejhezčí akci utkání, když míč na půli převzal
Pady a barcelonskou přihrávkou mezi třemi obránci přesně našel Mirka Horáka, který prodal své zkušenosti dokonale.
První dotek zpracování, druhý dotek střela do levého vinglu a není co řešit. Myslím si, že tato akce Kobeřicím zatloukla
pomyslný poslendí hřebíček do rakve, za tímto, pro Kobeřice každopádně, šíleným zápasem. Pokud bude naše mužstvo i
nadále udržovat takovou produktivitu, zachvíli tu máme kraj a možná taky ROTEIRO ....
Tři zápasy jara, 10 vstřelených branek, 0 obdržených, pokud budeme takto pokračovat, zlatá medaile nás nemine. Ale
hlavně to nezakřiknout. Nejlepším hráčem zápasu se stává Lukáš Faistl, ale vyzdvihnout určitě musím i Davida Krauta
nebo Tondu Váhalu, kteří předvedli také výborné výkony. Příště to máme zase kousek, tentokrát nás čekají Šaratice,
kde je potřeba ukázat, jak se správně fandí, takže ... uvídíme se tam.