Report z utkání "A" mužstva

Report - TJ Sokol Milešovice vs SK ŽS Křenovice "C"     5:0(3:0)

V neděli 17.5.2015 nás čekalo utkání s C-mužstvem Křenovic. Naše mužstvo si hlavně chtělo spravit náladu po nepříliš
povedeném představení v Šaraticích, kde místní "B" mužstvo hrálo z určitých důvodů, které zde raději nebudeme ani
zmiňovat, s kádrem A mužstva. Nicméně na to se nebudeme vymlouvat, předvedený výkon na hřišti v Šaraticích patřil k
těm horším z této sezóny a zdaleka jsme nehráli to, na co máme. S Křenovicemi jsme začali aktivně, výborně nám
hrála záloha s podporou křídelních obránců a tak šance střídala šanci. V první vyložené šanci selhal Lukaš Kraut s
Lukášem Faistlem, když prvně jmenovaný nedokázal přesně nahrát. Tuto situaci ale dokázala zmíněná dvojice napravit,
jen v obráceném gardu, když Faistl našel přesně Šufana na hranici vápna, ten si dobře zpracoval a krásnou střelou
vymetl pravý růžek soupeřovy brány. Úvodní gól dal našim kopačkám potřebný klid a hned v zápětí Lukáš Kraut po
rohovém kopu hlavičkoval do břevna. Ve 25 minutě si pak míč na střelu dobře navedl Jakub Dosoudil, ale ta se mu vůbec
nepodařila, nezdar ovšem nečekali ani hostující obránci a míč se tak poodrážel k Lukáši Faistlovi, který prostřelil gólmana
a zvýšil na 2:0. V dalších minutách se pak krásnou střelou prezentoval Honza Padrta, ale brankář tuto střelu dokázal
vytěsnit mimo tři tyče. Ve 38 minutě míč na soupeřově půli vybojoval David Kraut, přihrávkou našel svého bratra Lukáše
Krauta, který se zbavil svého strážce a následně vyslal svoji pověstnou dělovku. Brankář se po míči jen ohlédl a nezbylo
mu nic jiného než se vydat na lov do své svatyně. Šufan tak zvýšil na 3:0 a publikum očekávalo s napětím, zda se mu
podaří vsítit hatrick. Ve druhém poločase pokračovalo naše mužstvo v aktivní hře, Křenovice byly prakticky bezzubé, což
nesly chvílemi dost nelibě. V 60 minutě navíc daroval branku Padymu hostující brankář, když mu propadl balón po slušné,
ale ne zrovna stromy lámající střele. Padymu nahrál optimálně Lukáš Kraut, který si k dosavadním zásahům připsal i
asistenci. Zbývalo tak už prakticky jediné, a to Šufanův hatrick. Nečekali jsme dlouho, když si v 76 minutě Lukáš míč
vybojoval, oklamal dva obráce a zpoza vápna vyslal další křižnou dělovku, na kterou brankář neměl šanci dosáhnout.
Zápas tak skončil jednoznačně 5:0 po výborném výkonu celého mužstva. Pobavilo mě, jak vypadala porada Křenovic
před zápasem : "Hele chlapi, jediný co, jo, hlídejte toho Krauta jo, ten jedinej jim tam dává góly. Jo jasný, myslíš toho
mladýho nebo starýho? Starýho přece?" No ... naše taktika je dokonalá, do zápasu nasadíme rovnou tři Krauty a soupeř
nemá šanci, protože neví, kterého z těch tří má vlastně bránit. Pro zajímavost, Lukáš se již dostal na první místo v
tabulce střelců celé ligy, takže bychom mohli získat i nějaké to individuální ocenění. Hráčem zápasu se tak stává ne
jeden, ale všichni Šufanové, přes jednoho nikdo neprošel, druhej bojoval jako lev v záloze a předvedl na svůj věk parádní
výkon a třetí to pak jistil třemi krásnými góly. Příští kolo nás čekají Nížkovice, kde musíme potvrdit naše ambice na
postup. Těšíme se na Vaši podporu a děkujeme Vám všem, našim fanouškům, za parádní návštěvy a podporu.