Vítáme Vás na oficiálních stránkách fotbalového oddílu TJ Sokol Milešovice

REPORT - TJ Heršpice vs TJ Sokol Milešovice    0:1

V Neděli 10.8.2014 začala nová fotbalová kapitola jedné malé vesničky na Jižní Moravě. Po delší době se do Milešovic vrací fotbalové mužstvo mužů a tak se máme na co těšit. Vykopat si kvalitnější soutěže musíme pěkně odspodu, přesto nám los hned na začátek přiřkl soupeře, který ještě minulý rok hrával o ligu výše a dal se tak čekat velmi tuhý boj o první ligové body. Ambice si náš "A"-tým stanovil ty nejvyšší možné, tedy okamžitý postup do III.třídy. Výkop stanovený na 16:30 se mírně opozdil díky rozhodčímu, který ještě do průběhu celého zápasu měl výrazně promluvit.

Prvních pár minut se hrálo velmi opatrně, ani jeden ze soupeřů totiž nevěděl co má od toho druhého čekat. Hra tak byla poměrně nepřesná, přesto jsme měli trochu navrch a to především ve středu hřiště, kde se soupeř vůbec nedostával do hry. Také naše obrana předváděla doposud bezchybný výkon, a tak jsme mohli začít postupně hrozit i v útočné fázi. Našim střelám ale chyběla razance, takže i když jsme se na rozdíl od soupeře k zakončení dostali, ke gólovému vyústění to nevedlo.
Až do 38 minuty se tak na hřišti nic moc nestalo.Zatímco  Milešovice se tak párkrát k zakončení ze hry dostali, soupeř hrozil pouze ze standardních situací. Ve 39 minutě se vůbec k prvnímu přímému kopu na polovině soupeře dostalo po faulu domácího hráče i naše mužstvo. Nebylo to ovšem z úplně optimálního místa, když si Lukáš Kraut postavil míč prakticky až za levý roh pokutového území. To co ale poté Šufan mladší předvedl, to asi nečekal vůbec nikdo. Rána jako z děla zapadla přesně k pravé tyči, míč tak letěl napříč celým vápnem a tato střela tak znamenala
vedení pro naše mužstvo 0:1. Nutno podotknout, že se pravděpodobně jednalo o jednu z nejhezčích branek celé sézony IV.třídy, a to se odehrálo teprve první kolo. Eufórii však brzo nahradila beznaděj a to už ve 42 minutě, kdy naše obrana vytvořila snad jedinou chybu v celém zápase a nechala si za sebe proklouznout jednoho ze soupeřů. Masářovi tak nezbylo nic jiného než vyběhnout a pokusit se zastavit pronikajícího hráče ještě před vápnem. Bohužel byl na balónu pozdě a po střetu s protihráčem následovala velmi přísná červená karta. Studená sprcha pro náš tým, naštestí do poločasu zbývalo už jen pár minut což jsme bez problémů s Romanem Krautem v bráně ustáli.
Do druhého poločasu se náš trenér Libor Ondra rozhodl pro taktickou změnu na místě provizorního brankáře, když se Roman Kraut vrátil na své místo v obraně a do brány se postavil Tonda Vahala. Taktika byla jasná, beton, beton a beton a hra na rychlé protiútoky. Toto se nám dařilo na výbornou. Nejdříve po krásné kombinaci spálil tutovku Karel Krejzl, když zaváhal tváří v tvář gólmanovi soupeře. O dalších pár minut pak znovu zahrozil Lukáš Kraut, když po pěkné přízemní ráně trefil tyč. Bohužel se u této akce zranil a musel následně střídat, což znamenalo další výrazné oslabení našeho mužstva. Nezbývalo než srdnatě bránit a doufat v kondiční připravenost našeho týmu. V těchto chvílích už byl náš trenér vykázán z hřiště, když od plic vyjádřil svůj názor na dosavadní výkon rozhodčího, který prý žluté karty neuznává ...  Poslední desetiminutovka se hrála pod velkým tlakem domácího týmu, ale především výkon obranné čtveřice a také pár jistých zákroků provizorního brankáře znamenali zisk prvních ligových bodů hned v úvodním utkání sezóny.
Poté už jen následovali oslavy, děkovačka fanouškům, kterých přijelo do Heršpic neočekávaně mnoho, za což jim děkujeme a především také vítězný pokřik v kabinách.
Nejlepším hráčem zápasu bych volil matadora naší obranné řady Romana Krauta.
Nezapomeňte všichni příští víkend na první domácí zápas, kdy hřiště v Milešovicích po delší době okusí kopačky můžů v ligové režii. AVE