Report z utkání "A" mužstva

TJ Sokol Milešovice vs SK Nížkovice 0:0

V neděli 16.8.2015 se znovu otevřely brány našeho fotbalového dómu, aby přivítaly další početnou návštěvu
Milešovických fandů. Naše mužstvo vstupovalo jako nováček do III. třídy soubojem s Nížkovicemi. Zápas
nakonec začal až o půl hodiny později, pravděpodobně vinou rozhodčího, který se dostavil na čas 16:30,
ačkoliv v rozpisu byl stanoven výkop zápasu na 16:00. Zápas na vyprahlém a tvrdém povrchu začal pozvolna,
spíše hrou ve středu hřiště. Trošku navrch mělo naše mužstvo, které je s místním povrchem-nepovrchem
seznámeno přeci jen o něco více, než jakýkoliv soupeř. Do brejku se tak častěji dostával Lukáš Kraut, ale
většinou se nedokázal probojovat až do vápna nebo k nebezpečné střele. Ve 23-tí minutě propadl míč na
vápně k Lukášovi, který byl zrovna na opačné straně hřiště než doposud hrál, pěknou kličkou se dokázal
odpoutat od obránce, ale dobře vyběhnuvší brankář hostí ho donutil tlačit míč nahoru, což se mu povedlo až
moc. Zásah tak zaznamenala jen síť za bránou. V tuto chvíli již hrálo naše mužstvo bez Honzy Gargoše, který
si při souboji ošklivě roztrhl obočí a musel odjet na ošetření do nemocnice. Na další šanci si pak museli diváci
počkat až do 39-té minuty, kdy se po standardní situaci k hlavičce dostal David Ondra, naneštěstí míč zasáhl
ramenem a nedokázal tak jeho trajektorii usměrnit mezi tři tyče. Ve 41-ní minutě zaznamenali svoji největší
šanci v první půli i Nížkovice, když David Masář nedokázal zasáhnout centrovaný míč, který propadl až na
překvapeného útočníka Nížkovic, před kterým zela prázdnotou celá brána. Než ale stačil míč správně
zpracovat, vrátil se na brankovou čáru Roman Kraut a stoupl si dokonale, přesně do místa kam mířil
dezorientovaný Nížkovický snajpr. První půle tak skončila 0:0, i když na šance jsme vedli 2:1. Druhá půle se
nesla v podobném duchu jako ta první, ačkoliv do první velké šance se v této půli dostali Nížkovice, když po
přímém kopu přesně hlavičkoval hostující hráč. Parádním reflexem nás zachránily konečky prstů Davida Masáře,
když vytěsnily míč těsně za tyč. V 66-té minutě se po rohovém kopu dostal k zakončení znovu David Ondra,
tentokrát už střílel hlavou, ale znovu vysoko nad. Do třetice pak v 70-té minutě znovu po rohovém kopu David
Ondra hlavičkoval téměř přesně, krásnou křižnou střelou ale bohužel zasáhl jenom tyč. V 72-hé minutě se pak
do průniku po pravé straně dostal Jan Padrta. Stíhající Nížkovický obránce neměl na první pohled vůbec v
úmyslu hrát balón, zasáhl Honzu velmi nešetrně a ten musel následně ze zápasu odstoupit. Je velmi smutné,
že jednoznačný faul, který byl minimálně na žlutou kartu (už jen proto, že hostující hráč neměl v úmyslu hrát
balón) nebyl nijak disciplinárně ohodnocen. Také Nížkovická delegace a hráči se k tomuto střetu stavěli se
slovy, že šlápl na balón a upadl nebo, že si za to dokonce může náš hráč sám, protože neuhnul ... Výsledkem
tohoto střetu je zlomený obratel a s největší pravděpodobností ukončená kariéra pro poměrně mladého hráče.
Zápas se pak již dohrál bez větších šancí a skončil tedy bezbrankovou remízou. Musím vyzdvihnout náš
bojovný výkon, v zápase jsme byli lepší, nastřelili jsme tyč, měli více gólovek, přesto bereme jen bod. Je také
ale nutno říci, že Nížkovice hráli v poslední sezóně do poslední chvíle o udržení, ti kvalitnější soupeři nás tak
teprve čekají. Nejlepším hráčem na hřišti se pak stává David Kraut, který po svém brzkém vystřídání (střídal
za zraněného Jana Gargoše) předvedl výborný výkon, nevypustil jediný souboj, jediný sprint, prostě paráda.
Tím hlavním, ale po tomto zápase, zůstává hlavně přání, aby se Honza Padrta dal co možná nejdříve dokupy