Report z utkání "A" mužstva

TJ Dražovice "B" vs TJ Sokol Milešovice 4:1 (1:1)

V neděli 23.8.2015 odehrálo naše mužstvo zápas s Dražovicemi "B" v rámci 3.kola letošního ligového ročníku.
Zápas začal ve svižném tempu, v prvních deseti minutách hráli spíše Dražovice, naši fotbalisti jakoby čekali co
Dražovice předvedou. Po této uvodní desetiminutovce jsme se přeci jen osmělili a začali také pořadně hrát. Po
rychlém výpadu ve 12.minutě se málem ke střele dostal Lukáš Kraut, ale na poslední chvíli tento útok dokázali
Dražovičtí obránci odvrátit. Už to vypadalo, že je po akci, ale souboj s levým obráncem nevypustil David Kraut,
míč vybojoval a měl tak před sebou už jen domácího strážce svatyně. Toho s jistotou překonal jako starý
mazák a náš tým náhle vedl 0:1. Těžko říct co se pak stalo, zřejmě náhlá ztráta koncentrace, ale ihned po
rozehrání se míč dostal k Tomáši Řepkovi, který vyhrál sobouj s naším Pavlem Kopeckým a střelou z úhlu
překonal i Davida Masáře. Z vedení jsme se tak neradovali ani minutu. Po takovém zásahu se dalo očekávát,
že nás Dražovice začnou tlačit a první půli jednoznačně ovládnou, ale opak byl pravdou. Zbytek poločasu jsme
Dražovice drželi v šachu, výborně jsme kombinovali, v záloze zářil David Ondra a Zdeněk Chlubna, kteří
dokázali naše akce slibně rozjíždět. Také Lukáš Kraut svoji rychlostí dělal obrácům Dražovic potíže, stejně tak
jako David Kraut svojí zdravou drzostí a nebojácností. Lukáš se za první poločas dostal zhruba ke třem
nadějným střeleckým pokusům, bohužel ani jeden nemířil mezi tři tyče. Ve 43.minutě se pak zřejmě při
špatném došlapu zranil do té doby výborně hrající David Kraut a musel vystřídat za Jakuba Dosoudila.
Dražovice nám pak nesportovně nevrátili míč a málem z protiakce vstřelili branku, což bychom tedy my,
fanoušci a realizační tým zřejmě nevydýchali a těžko říct co by se na hřišti pak dělo. I tak z toho ale byla
slušná, tedy spíš neslušná, slovní přestřelka. Poločas tedy skončil 1:1 s tím, že na hřišti vládli naši borci.
David Kraut našemu týmu ale bude chybět dlouhodoběji a je tedy bohužel další z celé řady vážně zraněných
hráčů našeho mužstva, které je s tímto zraněním už vážně početně i výkonostně ohroženo. Snad budeme mít v
dalších útkaních v této oblasti trochu více štěstí ... Druhý poločas byl pak k tomu prvnímu jako Jekyll a Hyde.
Naše mužstvo se společně s vynucenou změnou pozic úplně vytratilo a tak hráli jen Dražovice. Nakonec naši
srdnatou obrannou zeď prolomily až díky standardním situacím. Nejdříve v 72.minutě se z přímého volného
kopu prosadil znovu Řepka a následně v 75.minutě po faulu Mirka Horáka v pokutovém uzemí, penaltovým
kopem nepohrdl Velehrach Jakub. Náš tým pak zkusil hrát na tři útočníky, ale ani to úspěch nepřineslo. Jedinou
nadějnou situaci nám nadělil Lukáš Kraut, když vyslal z přímého kopu petelici jako hrom, kterou domácí
brankář dokázal ztlumit natolik, že se míč zastavil na brankové čáře a půl minuty tam jen tak čekal na nějaké
to trknutí. Bohužel naši hráči stáli jako opaření, nikdo nedobíhal, takže to měl brankář jednoduché, mezi
zákrokem a následným chycením míče do rukou si ještě stačil zajít na párek do místní udírny, ze které se v
průběhu zápasu stala parní lokomotiva, když někdo přiložil to, co do udírny rozhodně nepatří, ale to je jen
taková vtipná odbočka. Z našeho závěrečného tlaku pak už jen resultoval hat-trick Tomáše Řepky a konečné
skóre 4:1. Rozhodujícím faktorem tohoto utkání tak bylo zranění Davida Krauta, což nás až neuvěřitelně
oslabilo. Nejlepším hráčem našeho týmu bych zvolil Zdeňka Chlubnu, který celý zápas makal a naběhal toho o
dost víc, než někteří mnohem mladší spoluhráči. V příštím zápase nás na domací půdě čekaji Slavíkovice, které
oba své úvodní zápasy prohrály, určitě tak tedy máme šanci na zisk prvního vítězství ve "trojce".