Report z utkání "A" mužstva

TJ Nesovice vs TJ Sokol Milešovice 6:2 (2:1)

6.9.2015 náš značně oslabený tým odehrál utkání v Nesovicích, což je prakticky nejvzdálenější destinace, kde náš tým v
"trojce" hraje. Na marodce byl před zápasem David Masář, Jan Padrta, Pavel Kopecký, Karel Krejzl a David Kraut, těsně
před zápasem se ke zraněným přidal i David Ondra a ze zápasu se omluvil i Tomáš Faistl. Při rozcvičce se navíc zranil
Tonda Vahala a tak nezbývalo, než abych se do brány postavil osobně. Poprvé jsem si tak vyzkoušel atmosféru
soutěžního utkání a musím říct, že v bráně určitě i naposled. :) Na druhou stranu Vám, našim čtenářům, můžu poskytnout
náhled zápasu z pohledu brankáře, což je určitě pohled velmi zajímavý. Již ve druhé minutě natáhl ke střele zpoza vápna
Lukáš Kraut a zaskočil domácího gólmana, který se po míči jen ohlédl. Ten zapadl přesně k tyči a rázem jsme vedli 0:1. Ve
čtvrté minutě se málem dostal ke gólové střele Daniel Gerda, naše čerstvá posila, jenže dřív než stačil svoji akci dokončit,
byl nedovoleně zastaven, což neuniklo očím hlavního sudí, který pro náš tým odpískal penaltový kop. K exekuci se postavil
sám faulovaný, ale bohužel pro nás vysoko přestřelil. V 15. minutě pak mohl navýšit skóre Kuba Dosoudil, když stačilo po
pěkném centru z pravé strany nastavit nohu a trefit odkrytou bránu, bohužel se mu to však nepovedlo a míč tak proletěl
jen kolem brány. Po této akci už pomalu převzaly otěže zápasu Nesovice, které zkoušely soustavně útočit. Po rohovém
kopu Nesovic, zahrál Filip Mészáros rukou a pískala se penalta, tentokrát pro domácí. Běžela zhruba 23. minuta, když si
míč na značku pokutového kopu postavil domácí hráč. Povedlo se mi ho docela dobře přečíst, říkal sem si, že to kopne
jednoduše pozemi, k tyči, placírkou na svoji pravou stranu. Odhad sem měl dokonalý, šel sem nalevo o něco dřív než
domácí střelec vystřelil, ten naštěstí můj pohyb nezachytil a pak už to bylo jednoduché. Složit se k zemi a míč vyrazit
doleva, což se mi povedlo. Odhad na hráče po těch 15-ti letech působení v malé kopané sem si přece jen trochu
vypěstoval. Udrželi jsme tak nadějné vedení. Ve 38. minutě pak z přímého kopu nastřelil tyč Lukáš Kraut. Bohužel ve 44.
minutě se pak projevila moje nevyhranost a nezkušenost na velké bráně, lehkou střelu zpoza vápna jsem se rozhodl
chytit, což jsem dělat neměl. Míč mi v náručí při nekontrolovaném dopadu na zem poskočil, a při snaze jej znovu chytit
jsem si ho nešikovně poslal za svá záda. Dokonalý vlastnec, skoro jako bych měl od Nesovic slíbený nějaký ten bonus. :)
Ihned po rozehrání se navíc před naším vápnem nedohodli naši obránci, míč se jednoduše dostal na Nesovického útočníka,
který balón poslal kolem mého padajícího těla přesně ke vzdálenější tyči. Během jedné minuty jsme přišli o vedení, navíc
jsme oba góly dostaly tak říkajíc do šatny. Má chyba a ihned po ní chyba naší obrany naše mužstvo prakticky dorazila. Ve
druhém poločase to tak už bylo jednoznačné. Nejdříve ve 49.minutě nezachytil Marek Černý náběh útočníka na výborný
centr, na který sem nereagoval ani já, a uklidit balón pod břevno již nebyl pro Nesovického atakéra žádný problém. V 55.
minutě jsem pak po další střele Nesovic zareagoval na původní směr střely, tu však tečoval Marek Černý a na změnu
směru jsem již zareagovat bohužel nedokázal, ačkoliv šel míč celkem v dosahu a chytit se určitě dal. V 60. minutě pak
podruhé za žlutou kartu fauloval Marek Černý a naše mužstvo šlo do deseti. I v deseti dokázal brejkovou situaci využít
Lukáš Kraut svým druhým gólem v zápasu, když parádně prchl obránci a mezi nohama padajícího gólmana poslal míč tam,
kam zamýšlel. Korigovali jsme tak na 4:2. V 80.minutě zahrávaly přímý kop Nesovice, vzhledem k hrbolatému a
vydupanému středu brány jsem se rozhodl popojít, abych na případnou střelu po zemi reagoval na rovném terénu, to však
byla další chyba, pramenící z mé nulové zkušenosti na velké bráně. Nesovický hráč poslal míč vrchem přes zeď a
jednoduše přehodil i mě. Druhý gól který jde stoprocentně na moje bedra. V 87. minutě pak po pěkné brejkové akci,
nahrál Nesovický hráč přes vápno na volného útočníka, který míč uklidil do mého protipohybu a stanovil tak konečné skóre
6:2 pro Nesovice. V 90. minutě ještě mohl svůj hat-trick zkompletovat Lukáš Kraut, ale nešťastně si zcela osamocen před
vápnem šlápl na míč. Zápas tak skončil docela krutým výsledkem pro náš tým, ale nutno dodat, že nám chyběl kvalitnější
brankář. Skóre by určitě nevypadalo tak hrozivě, ale zda bychom brali nějaké body to se tipovat neodvážím. V příštím kole
nás čekají Velešovice a uvidíme, zda se do brány podaří získat nějakou posilu, která by zaskočila za zraněného Davida