Report z utkání Mladších žáků

TJ Sokol Milešovice vs TJ Sokol Kobeřice 4:3 (2:1)

Naši mladší žáci hrají okresní přebor, skupina A.
Přebor má 8 týmů, hraje se 7+1, na šířku hřiště, 2 x 30 minut, každý s každým 2 x na podzim a 2 x na jaře.
Někteří soupeři jsou poměrně vzdálení (Hoštice - Heroltice 40 km, Kučerov 32 km, Komořany 25 km ...) tak si
užijeme ježdění. Na druhou stranu máme zase blízko za soupeři do Kobeřic a Šaratic.
V týmu je aktivních 17 hráčů (z toho 2 hráčky), kromě Milešováků je tým doplněn o 2 hráče z Otnic.
Povolené "hokejové" střídání umožňuje více zapojovat do zápasů kromě hráčů základní sestavy i mladší hráče,
kteří tak mohou nabírat zkušenosti přímo v poli.

První  zápas jsme začali doma proti Kobeřicím 30.8.2015, jako předzápas před muži.
Je stále krásné letní prázdninové počasí (na fotbal až moc horko), ale naši hráči  jsou na první zápas
nažhavení . V kabině se ozývá: "Jó, Kobeřicím to naložíme, ti jsou slabí..." Trenéři musí klidnit vášně, jen
soupeře nepodcenit. Kobeřice totiž výrazně posílily. Žákovský tým je tvořen půl na půl hráči z Nížkovic a
Kobeřic a je doplněn útočníkem Gettingerem ze Zbrojovky.
Hned od zahájení hry je jasné, že to bude náročný zápas, obrana tak tak hasí nájezdy soupeře, brankář zatím
stíhá vyrážet a chytat střelecké pokusy. Naši nezůstávají pozadu a tak se podařilo v 22 minutě otevřít skóre
(1:0). V 28´soupeř vyrovnal, ale stačili jsme odpovědět, do kabin se jde za stavu 2:1. Po poločase se přes
tlak soupeře podařilo v 34´ zvýšit na 3:1, ale soupeř rychle (35´) snižuje na 3:2. Přetahovaná pokračuje, 37´
na 4:2 a 54´ na 4:3. Závěr je hektický, soupeř se tlačí k vyrovnání, síly docházejí. Závěrečný hvizd rozhodčího
ukončil pěkný zápas za stavu 4:3 pro Milešovice.
(branky: R.Zvejška 3x, M. Postbiegl 1x)

Text : Stanislav Postbiegl