Report z utkání "A" mužstva

TJ Sokol Milešovice vs TJ Velešovice 2:4 (0:3)

V šestém kole letošního ročníku jsme hostili tým z Velešovic. Naše marodka se jak jinak než znovu rozrostla,
když s následky otřesu mozku laborují jak David Ondra, tak Tomáš Faistl. Do zápasu jsme tak vstupovali se
slepenou sestavou. Prvních deset minut jsme určovali tempo hry, ale bylo to způsobeno tím, že hosté
nastoupili pouze v deseti. Tuto přesilovku jsme ale zužitkovat nedokázali, do jediné kloudné akce se řítil
Lukáš Kraut a z jeho nahrávky pak byla překvapivě střela, se kterou nepočítal ani hostující brankář. Míč však
skončil na tyči a skóre se tedy neměnilo. V deseté minutě pak již do zápasu nastoupil chybějící jedenáctý hráč
Velešovic a obraz hry se zcela změnil. Tvořiví Velešované se začli osmělovat a hned z první šance se nemýlili.
Běžela 18. minuta, když po přímém kopu Velešovic balón prolétl naším vápnem, kde ho nešťastně, ale zcela
přesně do naší svatyně tečoval Daniel Gerda. Vlastní gól znamenal vedení pro Velešovice. Ve 33.minutě se
pak ke střele zpoza vápna dostal Velešovický záložník, jeho střela měla potřebné gólové parametry a ačkoliv
si na míč náš náhradní brankář Pavel Hradský šáhl, míříla přesně tam kam střelec zamýšlel. Situace se pak
opakovala ve 42. minutě, když míč špatně vrátil do středu pole Lukáš Faistl, na což náš tým vůbec nedokázal
zareagovat a zcela nebráněn to již měl Velešovický ataker jednoduché. Střela kterou vyslal byla znovu
prakticky dokonalá, zapadla přímo do pravého vinglu naší brány. Nutno říct, že na obě tyto střely neměl náš
gólman šanci a troufám si tvrdit, že obě tyto střely by mimo tři tyče nedokázal vytěsnit žádný z brankářů
našich soupeřů. Poločas tedy skončil zcela jednoznačně, když vedli hosté 0:3. Druhý poločas jsme začali
stejně špatně jako ten první skončili. Nedokázali jsme si praticky přihrát, většinu míčů jsme pouze nakopávali,
naše akce neměly hlavu ani patu. V 59. minutě jsme se pak dopustili faulu v našem pokutovém území a
rozhodčí správně nařídil penaltový kop. Ten Velešovice bez potíží proměnily a vedly tak už 0:4. Toto skóre je
už dostatečně uspokojilo, prostřídali sestavu a nechali nás chvílemi i hrát. V 72.minutě se nám tak povedla
první akce a hned z toho byl gól. Po centru Lukáše Faistla nejvýše vyskočil Lukáš Kraut a svoji hlavou zamířil
přesně. V 80.minutě jsme pak dostali možnost zahrávat přímý volný kop. Vzdálenost to byla vskutku
uctyhodná, takových 25 metrů od brány. Lukáš Kraut ale znovu předvedl, jakýže to má granát ve své pravé
noze. Jeho střela zapadl přesně k tyči a znamenala další snížení stavu. K ničemu dalšímu nás už ale
Velešovice nepustily, samy navíc několikrát zahrozily z protiútoků, ale se všemi pokusy si už Pavel Hradský
dokázal poradit. Náš tým tak v tomto zápase předvedl zatím nejhorší výkon v této sezóně, ale je nutno říci, že
naše marodka je skutečně neuvěřitelná a nemůžeme se tak horší výkonosti našeho mužstva divit. S postupně
doléčenými hráči půjde výkon našeho týmu dozajista nahoru. Nejlepším hráčem zápasu byl Lukáš Kraut, který
se snažil makat na 100%, několikrát unikl Velešovické obraně a ke svému výkonu navíc přidal dvě branky. V
příštím zápase zajíždíme do nedalekého Zbýšova, bohužel se naše marodka v tomto zápase znovu rozrostla,
zranění si obnovil David Kraut a na dlouhý seznam zraněných se přidal i Filip Mészáros. Je tedy otázkou zda
budeme vůbec schopni postavit základní jedenáctku.