Report z utkání "A" mužstva

TJ Němčany vs TJ Sokol Milešovice 1:0 (0:0)

Po delší odmlce jsem byl svědkem zápasu našich mužů v rámci 9.kola, kdy jsme zajížděli na horkou půdu doposavad
třetích Němčan. S radostí Vám tak můžu popsat průběh tohoto zápasu. Němčany byly jasným favoritem tohoto utkání,
ještě v minulé sezóně hrály "Okres" a jejich dosavadní třetí místo tak není žádným překvapením. Náš tym měl ale slušnou
fazónu, když nejdříve obral o všechny body Zbýšov, po pěkném obratu zápasu ve druhém poločase a následně fantasticky
zničil Letovice, když zápas rozhodl také ve druhém poločase, kdy jsme v rámci 20.minut vsítili 6 branek. Tentokrát nám
ale chyběl náš nejlepší střelec Lukáš Kraut, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Ale abych nepředbíhal, začneme pěkně od
začátku. Od úvodního hvizdu jsme mohli vidět pěkné kombinace domácích, na jeden dotek, po zemi, do náběhu, moc
pěkně se na to koukalo a našemu týmu to ze startu dělalo poměrně velké problémy. Naštěstí ale Němčanům chyběla
finální fáze, jednoduše se dostaly do příležitosti, s tou ale naložily nejhůře jak mohli. V 9.minutě se tak do příležitosti z
pravé strany řítil agilní Martin Ehrmann, který na pravé straně dělal našemu týmu potíže, jeho prudká střela z úhlu ale
minulu naši levou tyč. V 15.minutě jsme pak začali hru pomalu srovnávat a v 18.minutě jsme dokonce měli 100%
gólovku, když se krásně uvolnil David Kraut a řítil se sám na brankáře. Uplatnil zde tak svoji rychlost, která na obránce
Němčan hodně platila. Bohužel však tváří v tvář brankáři zaváhal a vůbec netrefil bránu. V 25.minutě se pak situace
opakovala, když dokázal David svému strážci znovu pláchnout, bohužel se dostal do většího úhlu a na jeho centr dobíhající
hráči nedosáhli. V 28.minutě se pak ke střele dostal výborně hrající David Ondra, jeho střela ale mezi tyče nemířila. Ve
33.minutě se parádně přes 3 hráče prokličkoval Lukáš Gerda, prostřelit brankáře však už nestihnul. Z levé strany jsme díky
Davidovi neustále hrozili, bohužel nám ale scházela ta správná finální asistence. To stejné lze ale říci i o Němčanech, kteří
se docela dost natrápily. Jedinou jejich další šanci v první půli měl tak nejlepší střelec soutěže Luboš Andrla, který zkoušel
našeho brankáře lišácky přehodit, o pár centimetrů mu to ale nevyšlo. Svoji úctyhodnou bilanci, kdy v sedmi dosavadních
zápasech nasázel 13 branek, se mu tak proti naší defensívě rozšířit nepodařilo. První půle tak na šance skončila prakticky
vyrovnaně, skóre se ale od úvodního hvizdu nezměnilo. Druhou půli se delší dobu nic nedělo, Němčany takticky stáhli
svého nejrychlejšího hráče na Davida Krauta, čímž ho bohužel prakticky vymazaly. V 60.minutě naše obrana fatálně na půli
zaspala a na našeho gólmana se řítil protihráč úplně sám. Rozhodl se udělat kliku, ale na našeho strážce svatyně
nevyzrál.Ten skvělým skokem pod nohy zabránil změně skóre. V 63.minutě se po úniku kolem Romana Krauta, skácel ve
vápně soupeřící hráč, na míle daleko šlo vidět, že k žádnému konktaktu nedošlo, rozhodčí přesto proti nám odpískal
penaltový kop. Hráč Němčan se však rozhodčímu přiznal, za což mu patří velké uznání. V 65.minutě pak perfektně vystřelil
Lukáš Gerda a zaskvěl se i brankář na druhé straně, když pěknou robinzonádou vyrazil na roh. V 75. minutě jsme si ale v
obraně vybrali naši druhou slabší chvilku, míč propadl po centru až na Němčanského hráče, který se i přes to, že byl bráněn
dokázal otočit a střelou naslepo z blízka nedal našemu brankáři šanci. Němčany se tak ujali vedení a pro náš tým už to
bylo velmi těžké. Šlo vidět, že jsme fyzicky odešli, ale Němčany na tom nebyly lepé. V 82.minutě se po rohu v závaru na
malém vápně dostal míč až k ležícímu hráči Němčan, který ho objal rukama, rozhodčí nám ale jasnou penaltu i přes naše
četné protesty odepřel. Do konce utkání jsme pak již tlačili pouze my, nejnadějněji pak v 86.minutě vypadala krásná střela
Lukáše Gerdy z half-voleje, do té ale neuvěřitelně skočil náš Roman Kraut a nahradil tak domácího gólmana. Zápas tak
skončil 1:0 pro domácí, ale odehráli jsme zde velmi slušné utkání a na šance jsme zde dokonce zvítězili. Mít tak v sestavě
Lukáše Krauta, troufám si tvrdit, že 0 na naší straně ukazatele skóre, by po konci utkání určitě nesvítila. Nejlepším hráčem
zápasu byl David Ondra, který rozdal nespočet přesných míčů za obranu, ze kterých plynula většina našich loženek. Velkou
chválu si zaslouží i Lukáš Gerda, který obzvlášť v první půli hrál výborně. V příštím zápase narazíme na domácí půdě na
tým z Křenovic, tak uvidíme jak se našim borcům bude dařit.