Vítáme Vás na oficiálních stránkách fotbalového oddílu TJ Sokol Milešovice

REPORT - TJ Sokol Milešovice vs SK Rašovice    2:1

17.8.2014 nás čekal první domácí zápas, což nezůstalo bez povšimnutí fotbalově lačných fanoušků Milešovic. Před výkopem, který byl stanoven na 16:00 se „hlediště“ solidně zaplnilo a dle odhadu zápas sledovalo 60-80 lidí. Naše mužstvo čekala další výzva v podobě mladého oddílu SK Rašovice, který v prvním kole také bral 3 body za vítězství. Zápas od úvodního hvizdu probíhal svižněji než ten úvodní v Heršpicích a ačkoliv to chvílemi opticky vypadalo, že mají Rašovice více ze hry, nebezpečnějším týmem byli znovu naši fotbalisti. Zhruba v 15 minutě, se Davidovi Ondrovi podařilo vypíchnout míč soupeři, který se následně dostal na kopačky Davidu Krautovi a ten parádní přihrávkou vyslal za obranu svého staršího bratra Lukáše, který si v samostatném „nájezdu“ na gólmana soupeře počínal jako starý mazák a zakončil
zkušeně kolem nohy padajícího brankáře do odkryté brány. Výborný vstup do zápasu nám přidal vítr do plachet, kdežto soupeře docela zaskočil. Další minuty zápasu jsme tak kontrolovali hru, nebezpečně zkoušel střílet např. Jakub Dosoudil, ale jeho střela se nevešla mezi tyče. Naše obrana znovu podávala bezchybný výkon, když jsme soupeře pouštěli do šancí pouze po mnohdy zbytečných faulech a následných standardních situacích. A tak se ujala další naše pohledná akce, kdy dlouhý balón dokázal zpracovat Lukáš Kraut, potáhl si dva obránce a míč naservíroval nabíhajícímu Honzovi Padrtovi, který krásnou přízemní ránou na vzdálenější tyč nedal gólmanovi hostí pražádnou šanci. 2:0 už vypadalo pro náš tým velmi dobře, ale bylo dál potřeba pozorně bránit. Hra byla chvílemi velmi tvrdá, rozseklý ret, naražený nárt, podezření na zlomená žebra, ne to není výsledek boxového zápasu, ale IV. třída fotbalové ligy. Poločas jsme ustáli s nulou na kontě brankáře, největší šancí hostí, pak v první půli těsně před koncem poločasu, byl docela dobře zahraný přímý kop, který mířil k tyči za zdí, ale náš brankář si s touto střelou dokázal poradit. Druhý poločas jsme hráli trošku zakřiknutě, míč měli
na kopačkách spíše hosté a obzvlášť po situaci, kdy jsme soupeři prakticky darovali snížení na zlatém podnosu.
Po nepodařeném výkopu od brány se míč odrazil od jednoho ze soupeřů tak nešťastně, že zapadl přímo k tyči naší brány.
Zachvíli jsme však mohli znovu odskočit na rozdíl dvou branek, po další vydařené kombinaci Lukáše Krauta a
Honzy Padrty, se druhý zmíněný dostal ke střele, kterou propálil strážce brány, bohužel však střelu zastavila vnitřní strana tyče. V dalších minutách po jednom z neodpískaných faulů, postrach všech obran soupeřů Lukáš Kraut neudržel nervy na uzdě a velmi hanlivě pojmenoval rozhodčího. Arbitr zápasu si to nenechal líbit a nekompromisně tasil červenou kartu. Lukáš tak náš tým zbytečně oslabil, co více hrozí mu 3-5 zápasový distanc, což pro nás znamená veliké oslabení do dalších bojů o ligové bodíky. Uvidíme, zda naši funkcionáři zapracují a distanc se podaří zmírnit. Nezbývalo než znovu zabetonovat naše pokutové území. Naštěstí, to co jsme si v minulém zápase nazkoušeli, hodilo se i teď. Soupeře jsme do konce utkání do vyložené šance nepustili, navíc z přímého kopu ještě zahrozil Jan Padrta, když trefil svoji druhou tyč v zápase. Díky tomu, že všichni ostatní soupeři v lize body ztratili, vyjímá se tak jméno naší vesničky na úplném vrcholu ligové tabulky. Nejlepším hráčem zápasu bych volil pravděpodobně Lukáše Krauta, který jeden gól dal a na druhý přihrál, ale zbytečnou červenou kartou si celkový dojem z výkonu pokazil. Proto se nejlepším hráčem tohoto utkání stává Jan Padrta, který skóroval a byl pro soupeře jedním z nejvíce nebezpečných hráčů, když trefil 2x tyč. V příštím kole nás čekají Křenovice, které v prvních dvou kolech dokázali nastřílet 9 branek, z čehož se dá usuzovat, že naši obranu a brankáře čeká velmi tuhá zkouška schopností.