Report z utkání "A" mužstva

TJ Sokol Mouřínov vs TJ Sokol Milešovice  2:1 (2:0)

Ve 12.kole jsme zajížděli do dalekého Mouřínova. Počasí už se nám docela pokazilo a bez čepič a rukavic to nebylo to
pravé ořechové. Zápas začal se zpožděním kvůli rozhodčímu, který se neznámo kde zapomenul. Svoji roli však měl v
tomto zápase sehrát dost podstatnou, ale k tomu se ještě dostaneme. Zápas ze začátku nebyl moc pohledný, byla to spíš
taková okopávaná, nakopávaná, ale kopaná nikde. Mouřínov nás však překvapil už po 9.minutách, když se prosadil Marek
Navrátil. V 18.minutě mohlo být srovnáno, po pěkné střele Davida Krauta však zazvonila pouze tyč. Rozhodující moment
celého utkání pak přišel ve 38. minutě. Po vysokém pasu, se k míči dostal jako první Lukáš Kraut, prosmýkl se kolem
posledního obránce a zbývalo mu překonat už jen domácího brankáře. Obránce mu však nasadil zezadu kapličky a poslal
ho k zemi. Zcela jasná červená, jak za faul zezadu bez úmyslu hrát míč, tak za faul posledního bránícího hráče v poli.
Rozhodčí však nepochopitelně tasil pouze žlutou kartu ... Našemu frustrovanému mužstvu pak Mouřínov zasadil ve
43.minutě druhý zářez a stanovil tak poločasové skóre 2:0. Mouřínov byl v první půli lepším týmem, v té druhé pak
kralovali naši fotbalisté. Neustálé ohrožování brány z kopaček našich tří útočníků pak gradovalo v 71.minutě brankou
Lukáše Krauta. Zvyšující se tlak našeho mužstva už bohužel další branku neznamenal a Mouřínov se se štěstím ubránil.
Rozhodčí v průběhu celého zápasu pískal velmi jednostranně, neobvyklých rozhodnutí padlo opravdu mnoho a znovu se
ukázalo, že kvalita tohoto aspektu hry je v nížších soutěžích opravdu prachbídná. Nicméně vymlouvat se pouze na
rozhodčího také nelze, šancí jsme měli v průběhu celého zápasu mnoho, ale náš gólostroj je momentálně tak trošku na
dovolené. "Winter is coming" - takže dovolená by mohla už pomalu končit. A že už snad skončila nám napovědělo
velkolepé středeční vítězství v poháru proti okresním Hodějicím 3:1. V neděli nás čekají řeznící z Bošovic, tak si na nich