Report z utkání "A" mužstva

SK Nížkovice vs TJ Sokol Milešovice  2:0 (1:0)

Zima končí a tak se fotbalové pažity znovu probouzí k životu. Nedočkaví fandové se na Velký pátek setkali na stadiónu v
Nížkovicích, kde naše mužstvo zahájilo jarní část sezóny 2015/16. Já sem se účastnil zápasu jako pomezní rozhodčí,
tentokrát tak vlivem této skutečnosti chybí galerie ze zápasu. Naše mužstvo se nesešlo v plné sestavě, chyběli bratři
Faistlové a naše jednička v bráně. Za Tomáše naskočil David Masář a mohu už dopředu říct, že jako jeden z mála patřil ke
světlým bodům v tomto zápase. S Nížkovicemi se nám vůbec nedaří a v novodobé historii týmu jsme je ještě nedokázali
porazit. Na jejich hřišti jsme navíc nezískali ještě ani bod. Bohužel tuto statistiku jsme znovu porazit nedokázali. Nížkovice
začali aktivně, snažili se kombinovat, zatím co my jsme hráli klasickou nakopávanou. Naše obrana však v čele s Mirou
Horákem byla dostatečně pozorná a jakýkoliv náznak šance Nížkovic bez potíží odvracela. První šance tak přišla až po půl
hodině, když se ke střele dostal Nížkovický útočník a po tečovaném míči se musel David pořádně natáhnout. Z následného
rohu pak měli Nížkovice další velkou šanci, když naše obrana zcela propadla a obránce Nížkovic hlavičkoval úplně sám,
naštěstí vysoko nad. V 36-té minutě jsme se pak po kombinaci David Žilka - Lukáš kraut - David Ondra dostali do nadějné
situace, kdy před posledně zmíněným stál už jen brankář, ten si ale s Davidovou střelou dokázal poradit. Trest v podobě
nedáš, dostaneš pak přišel ve 45-té minutě, kdy jsme sice dokázali odvrátit roh, ale následně udělali klasickou chybu, která
nás provází už delší dobu. Odvrácený balón a obrana z vápna odcházi pěším krokem. Nížkovice vrátili míč hned zpátky a
zpoza obrany vyběhli snad tři hráči Nížkovic, ani jeden tak nebyl v ofsajdu a všichni tři byli před naším strážcem svatyně
sami. Můžeme spekulovat, zda David vyběhl včas, nebo zda zasáhl dostatečně důrazně, faktem ale je, že v tomto případě
ho nechali obránci na holičkách. Chytil trkl do balónu a ten zapadl do sítě. Po rozehrání ve středovém kruhu rozhodčí foukl
poločas, ve kterém převaha Nížkovic ještě nebyla tak znatelná, přesto vedly zaslouženě. Ve druhém poločase, a to
přibližně v 54-té minutě přišla naše největší šance zápasu, vyrovnat mohl David Kraut, který dostal zleva optimální balón
za obranu a měl před sebou prázdnou bránu, bohužel trefil jen pravou tyč brány. V 60-té minutě se pak vážně zranil po
rohovém kopu Lukáš Kraut a přišli jsme tak o klíčového hráče našeho týmu. Po této události a možná i vlivem horší
kondičky přebraly otěže zápasu Nížkovice. V 66-té minutě se po pěkné kombinaci Nížkovic zjevil před naším gólmanem
Piňos a měl ještě dostatek času zeptat se Davida kam to chce, 2:0. Pár minut poté mohli Nížkovice ještě zvýšit, když po
faulu Gerdy kopaly pokutový kop. Hostující hráč ale mířil na zrovna prolétající husu, zřejmě z vidinou dobré večeře. V
rozmezí 75-té a 80-té minuty se pak dvakrát zaskvěl David Masář, když nejprve zabránil brance rozštěpem a následně
pěknou robinzonádou. Zápas pak uzavřela šance Davida Krauta, který na hranici ofsajdu dostal perfektní nahrávku, ale
tváří v tvář hostujicímu brankáři znovu selhal. Naše mužstvo se tak zřejmě ještě neprobralo ze zimního spánku a Nížkovce
nás zcela zastínily. Navíc jsme přišli o našeho nejlepšího střelce a boj o postup se tak vzhledem k rozpoložení tabulky
může snadno změnit na boj o udržení. Jak to tedy bude, určitě napoví nejbližší zápas, který sehrajeme tuto sobotu doma
proti Dražovicím. Nejlepším hráčem zápasu se stává David Masář, který dokázal zařídit to, že jsme z Nížkovic neodjeli s