Report z utkání "A" mužstva

TJ Spartak Slavíkovice vs TJ Sokol Milešovice  3:0 (0:0)

Dlouhou dobu jsem přemýšlel, zda vůbec něco k posledním zápasům našeho mužstva napsat. Lehce se píše o výborných
výkonech, ještě snadněji pak o výhrách. Ale taková bída, taková deka, to jsme tu ještě od znovuzrození Milešovického
fotbalu neměli. Bál jsem se toho, že náš tým bude po zranění Lukáše Krauta poloviční, zatím to ale vypadá, že jsem se
mýlil, náš tým je na tom snad ještě hůř. Po domácím zápase s Dražovicemi, který jsme prohráli 0:3, padaly od některých
členů organizačního výboru slova, že podaný výkon byl lepší než v Nížkovicích. S tím osobně absolutně nesouhlasím, za
celý zápas jsme si nedokázali přihrát, po obdržení míče jsme prakticky jen nakopávali, neviděl jsem jedinou pohlednou
kombinaci a nebýt našeho oraniště, protože hřiště už to dávno není, neskončil by zápas jen 0:3, ale mnohem větším
rozdílem. Když se podívám hlouběji do statistik, v minulé sezóně jsme nasázeli soupeřům 40 branek. Z této porce si na
vrub připsal hned 24 zásahů Lukáš Kraut, 16 branek vsítil a na 8 finálně přihrál. Dalších 16 branek si pak rozdělilo trio Karel
Krejzl, Jan Padrta a Lukáš Faistl. Ani jeden ze zmíněných borců do jarních bojů nezasáhl, co víc, Karla, Honzu a Lukáše
Krauta už v letošní sezóně na zeleném pažitu asi neuvidíme. Statistika letošní sezóny je velmi podobná, 23 vsítěných
branek a z toho hned 12 na vrub Lukáše Krauta. Tušíte co tím chci říct? Myslím, že informace, že jsme na jaře ještě nedali
branku mluví za vše. Svádět všechno na zranění je však také tak trochu alibismus. Přiznejme si, účást na tréninku našeho
mužstva je doslova tragická. A na hřišti to jde vidět, ať už po stránce fyzické, tak i po stránce technické. Ve Slavíkovích
jsme přeci jen v první půli předvedli zlepšený výkon. Zásluhu na tom pak mělo především trio Pavel Kopecký, Lukáš Gerda
a David Ondra. Tito tři si na pravé straně hříště dokázali přihrát, kombinací se uvolnit a dostávat tak náš tým alespoň do
základních šancí po centrovaných přihrávkach. Ve druhé půli se pak David Ondra přesunul na levý útok a toto fungující trio
se tak úplně rozpadlo. Druhá půle byla téměř stejná jako celý zápas s Dražovicemi. Bez přihrávky, bez nápadu, bez
pohybu ... Řada hráčů je zcela z formy, vyzdvihnout mimo zmíněné trio můžu standardně našeho gólmana, který by v
klidu mohl chytat o 3,4,5 divizí výše, jistotu máme také v Mirovi Horákovy a v zápasech také odevzdává všechno Jen
Gargoš. Proto abychom se soupeři hráli alespoň vyrovanou partii je to ale málo ... zatraceně málo. V dalším utkání nás
snad už posílí Lukáš Faistl, možná by se mohl objevit i mladší z bratrů Gerdů, mohlo by to být zase o něco lepší, ale zda to
bude stačit na body? To nedokážu odhadnout, ale budu optimista.
Strašně nerad píšu kritiku, ale pak bych asi opravdu nemohl napsat vůbec nic ...
Nezbývá než držet palce, ať se zpod té deky dokáže naše mužstvo vyhrabat!!