Report z utkání "A" mužstva

TJ Sokol Milešovice vs TJ Sokol Zbýšov  2:4 (0:1)

V 19.kole jsme hostili v rámci okresní soutěže III.třídy tým ze Zbýšova. Dalo by se říct, že šlo o takové malé derby. Na
podzim jsme dokázali na hřišti Zbýšova získat 3 body, ale teď bylo jasné, že půjde o zcela odlišný zápas. Náš tým zatím
stále čeká na první jarní body a velmi rychle se propadá tabulkou. V případě výhry by se Zbýšov posunul nad naše mužstvo
a sestupové vody by se nám tak nebezpečně přiblížily. Co víc, sestava byla znovu hrozivě okleštěná, chyběli např. bratři
Gerdové, David Ondra, Filip Mészáros a spousta dalších dlouhodobě zraněných hráčů. Na střídačce se tak objevil Lukáš
Kraut, ačkoliv v případě zasáhnutí do zápasu mu hrozilo, že si své zranění ještě zhorší. V prví půli byl náš tým tím lepším na
hřišti, bohužel to co nás trápí celé jaro, nás pronásledovalo i v tomto zápase. Mizerná koncovka, ve svých šancích tak
selhal nejdříve Jan Gargoš a po něm hned dvakrát za sebou Dan Žilka, který se však konečně dostává do potřebné herní
formy. Ke konci poločasu nás pak Zbýšov potrestal ze standardní situace, když Tomáš Koukal podběhl centrovaný míč a
ten hlavou do brány usměrnil Milan Simerský. Do konce poločasu klasicky zbývalo jen pár minut, takže jsme opět
inkasovali tzv. šatňáka. Už v první půli mistr v černém, tedy pan rozhodčí naznačoval, že o svém řemeslu ví pramálo, ale
to co následovalo v půli druhé, to jsem opravdu ještě v životě neviděl, a pan Kolečkář tak předčil i ty nejhorší možné noční
můry. Prakticky jakýkoliv dotek, jakoukoliv částí hráče, kdy se následně ozval srdceryvný ryk, byl posouzen jako
nedovolený. Zkušený Zbýšovský mančaft toho využíval opravdu dokonale, a tak jsme každou chvíli mohli slyšet nejen
kopnutí do míče, ale také řev některého ze Zbýšováků a následný pískot muže v černém. V 55.minutě pak sice ještě
správně odpískal proti našemu týmu penaltu, když byl Tomáš Koukal u míče pozdě a zasáhl pronikajícího hráče. Nicméně o
8 minut později proti nám odpískal penaltu další, po zákroku, který vlastně ani zákrokem nebyl. Ve výskoku odstrčil náš
snad 50kg Dan Vahala 100Kg řízka tak silně, že mu nalomil plotýnky .... Trocha nadsázky, nicméně faul tam žádný nebyl,
Dan vyskočil směrem dopředu, Zbýšovák skákal směrem dozadu, ve vzduchu se setkali. Kdyby se za každý takový
kontakt pískala penalta, bylo by penalt v každém zápase asi 30 ... Ano Zbýšovák znovu "zkušeně" zařval ... a to panu
Kolečkářovi prostě stačí. Obě penalty bez potíží Zdeněk Borovský proměnil a v 71.minutě pak ještě zvýšil na 0:4
Kuchyňka Petr. To již nevydržel u lajny stojící Lukáš Kraut a i za cenu obrovského rizika nastoupil do zápasu. V 80.minutě
si nejdříve po nahrávce Pavla Kopeckého zpracoval balón na prsa, posunul si ho a křižnou bombou nedal hostujícímu
brankáři šanci. V 86.minutě pak potáhl míč po levé straně a přesným centrem našel svého bratra Davida, který krásnou
střelou pod víko korigival na 2:4. Chtě nechtě tak musím konstatovat, že Lukáš znovu dokázal svoji nepostradatelnost
pro tým a budeme to mít bez něj setsakramentsky těžké. Riskovat obnovení nebo zhoršení zranění by se nemuselo
vyplatit a tak bychom s Lukášem ještě pár zápasů počítat neměli. I když, kdoví .....