Report z utkání "A" mužstva mužů

REPORT - TJ Sokol Kobeřice "B" vs TJ Sokol Milešovice     0:4 (0:1)

V souboji o další ligové body nás tentokrát čekalo mužstvo ze sousední vesnice, „B“-tým Kobeřic u Brna. Do
Kobeřic přijelo náš tým znovu podpořit mnoho fanoušků a tak jsme znovu hráli téměř v „domácím“ prostředí.
Hned od úvodního hvizdu jsme začali Kobeřice přehrávat, ačkoliv znovu chyběla finální přihrávka, v momentech
kdy jsme měli střílet, přihrávali jsme a v momentech kde by se hodila přihrávka, jsme se zase pokoušeli
střílet. Vše nasvědčuje tomu, že náš tým má velký potenciál, ale stále je potřeba se pořádně sehrát a hlavně
se na hřišti co nejvíce uklidnit, chvílemi je naše hra hodně zbrklá, což nám sebere mnoho šancí. Přesto na
hřišti hrál pouze jeden tým, Kobeřice za celý první poločas nevystřelili na bránu, zaznamenal jsem pouze
jedinou střelu mimo naši svatyni. Náš tým si první gólovku vytvořil již ve 12 minutě, když svou rychlost znovu
uplatil Lukáš Kraut a stanul tak tváří v tvář gólmanovi hostí. Ten si ale zkušeně počkal na delší po-kopnutí
míče a dostatečně snížil střelecký úhel tak, že Lukáše vychytal. V prvním poločase jsme měli šest rohů,
bohužel ani jeden z nich jsme nevyužili, i když v této disciplíně se náš tým hodně zlepšil a už netrefujeme
prvního hráče na tyči. A tak jsme museli na první branku čekat až do 42 minutě, kdy se do vápna probojoval
David Ondra a po faulu na jeho osobu následoval pokutový kop. K penaltovému kopu se postavil náš kapitán,
Jan Padrta. Zkušeně zavěsil, ale rozhodčí pro přešlap hráče stojícího za vápnem nechal pokutový kop opakovat.
Druhý pokus už Honzovi nevyšel, když trefil prakticky spojnici břevna s tyčí, ale i tentokrát byla radost
hostujících hráčů předčasná, protože rozhodčí znovu určil zahranou penaltu jako neregulérní, kvůli
předčasnému vyběhnutí brankáře z čáry. Třetí pokus nakonec Pady proměnil a tak náš tým směřoval do šaten
za stavu 0:1. V druhém poločase se do toho Kobeřice obuly, touha po vyrovnání byla veliká a náš tým si tak
zkusil i hru v defenzívě. Zhruba v 55 minutě se Kobeřice dostali do své největší šance v zápase, když ani na
třikrát nedokázali překonat z bezprostřední blízkosti našeho brankáře. Z následujícího výkopu se Kobeřický hráč
z první opřel do balónu a trefil pro parádním padáčku břevno naší branky. Dle pravidla nedáš-dostaneš, pak v
60 minutě udeřil náš tým, krásnou individuální akci zakončil ještě hezčí střelou z hranice vápna přesně k tyči
Karel Krejzl. Vedení 0:2 pak Kobeřice zlomilo a náš tým začal utkání kontrolovat. V 65 minutě byla k vidění
další krásná střela Karla Krejzla, se kterou si efektivně poradil hostující brankář. Na další gól jsme čekali až do
79 minuty, kdy znovu balón potáhl Karel Krejzl a přesným centrem na zadní tyči našel Lukáše Krauta, který již
neměl problém hlavou zakončit. Čtvrtý gól padl jako přes kopírák v 85 minutě, jen se vyměnili aktéři. Centroval
Lukáš Kraut a na zadní tyči nohou sklepl do odkryté brány pod padajícím gólmanem David Ondra. Po velmi
slušném výkonu náš tým získal 3 body za jednoznačné vítězství 0:4. Za celý zápas bych rád pochválil pana
rozhodčího, který zápas odřídil prakticky bez chyb. Nejlepším hráčem tohoto utkání se stává po zásluze Karel
Krejzl, který gól dal, na další přihrál a pro Kobeřickou obranu byl nejnebezpečnějším hráčem. V příštím kole
nás čeká další derby se sousední vesnicí, tentokrát se Šaraticemi a náš tým by se měl znovu po delší době