Report z utkání "A" mužstva mužů

REPORT - TJ Sokol Milešovice vs SK Nížkovice "B"     3:0

V předposledním kole podzimní části naše mužstvo narazilo na B-Tým z Nížkovic. Náš tým nastupoval do
zápasu znovu jako favorit, ale jak jsme se mohli přesvědčit při minulém domácím utkání, nic není předem
jasné a jedná se skutečně jen o papírové předpoklady. Přesto náš tým začal svižně a hned ve 4 minutě se po
střele Lukáše Krauta dostal k dorážce Jan Gargoš, bohužel z pár metrů odkrytou bránu trestuhodně netrefil a
tak zůstalo skóre beze změn. První půle pak byla vůbec skoupá na šance, hrálo se spíše ve středu hřiště a hra
vypadala opticky hodně vyrovnaně. K ojedinělým střelám se dostal Lukáš Faistl a Lukáš Kraut, ale střela prvně
zmíněného neměla dostatečnou razanci, zatímco té druhého zmíněného chyběla přesnost. Nížkovice si za první
půli nevypracovali jedinou šanci a tak se náš brankář pravděpodobně hodně nudil. Poločasové skóre 0:0 dalo
vzpomenout právě na minulý zápas, kde jsme body jednoznačně ztratili. Naštěstí do druhé půle nastoupil
jakoby jiný tým, rychlé protiútoky najednou začly vycházet a tak se zhruba v 52 minutě poprvé v zápase
rozvlnila síť. Míč si parádně potáhl Lukáš Faistl a naservíroval míč přes celé pokutové uzemí Šufanovi, který se
z takové pozice nemýlí. Pro Lukáše Faistla první ligová asistence, zatímco Lukáš Kraut se trefil již po čtvrté v
této sezóně. Náš tým se po úvodním gólu uklidnil a začal hru kontrolovat. Netrvalo to dlouho, když v 60 minutě
dalekým výkopem překvapil celou hostující obranu David Masář, čehož dokázal Lukáš Kraut dokonale využít.
Balón si dobře zpracoval a pelášil vstříc gólmanovi hostí, ktéreho si vychutnal střelou ala housle a tak mohl
slavit svoji pátou ligovou trefu. David Masář si tak k další ligové nule navíc připsal i asistenci, což u brankářů
není tak časté. Ke konci zápasu pak náš tým prostřídal tak, aby si zahráli i hráči čekající na lavičce. Jeden z
nich, konkrétně David Kraut, předvedl v 85 minutě svoji rychlost, když dokázal předběhnout obránce na pravém
křídle a krásnou přihrávkou oslovil Karla Krejzla, který pak už bez problému navýšil skóre na 3:0. Nížkovice sice
kladly v první půli jakýsi odpor, ale ve druhé se ukázal především fyzický deficit hostujících hráčů a náš tým ve
druhé půli zcela dominoval. Nejlepším hráčem zápasu se po dvou přesných trefách stává Lukáš Kraut.
V příštím kole nás čeká B-mužstvo Hodějic, což je velká neznáma. Tento tým má velmi málo odehraných
zápasů, ale jako jediný zatím dokázal porazit vedoucí Křenovice. Těžko říci co od Hodějic čekat, ale po delší
době nebudeme v zápase za jasné favority.