Report z utkání "A" mužstva mužů

REPORT - TJ Sokol Milešovice vs TJ Heršpice o.s.    4:3 (1:1)

V oficiálně posledním kole podzimní části jsme se utkali v letošní sezóně již po druhé s Heršpicemi. V úvodním utkání
sezóny jsme dokázali Heršpice na jejich hřišti překvapit a odvezli jsme si velmi cenné 3 body. Od té doby Heršpice tým
posílily a dokázaly v průběhu podzimní části nasbírat více bodů než naše mužstvo. Očekával se tedy velmi tuhý boj,
pravděpodobně dvou největších adeptů na postup do III.třídy. Od úvodního hvizdu se hrál velmi vyrovnaný fotbal, když
šance na jedné straně střídala šanci na té druhé. Zhruba v 15 minutě se do pěkné střelecké příležitosti dostal Lukáš Faistl,
jeho střela měla gólové parametry, ale výborným zákrokem se představil hostující brankář, když dokázal balón vytěsnit na
tyč. A tak zahrozili hosté, když nejdříve několikrát za sebou spálili šanci ze standardní situace, aby se nakonec ta, po faulu
ze 32 minuty ujala. Dobře zahraný přímo kop našel přesně hlavu jednoho z útočících hráčů a David Masář byl bez šance.
Heršpice se ujali vedení a náš tým se chvíli vzpamatovával. Naštěstí šok z inkasovaného gólu po pěti minutách pominul a
náš tým dostal šanci ze stejné situace vyrovnat. Přímý kop krásně zakroutil Roman Kraut a obecenstvo už,už křičelo gól,
jenže míč se odrazil od břevna bohužel pouze před brankovou čáru, kde jej již v záklonu dorážející Honza Gargoš do brány
usměrnit nedokázal. Naštěstí náš tým nemusel být smutný, protože při průniku ve 43 minutě si dobře zpracoval míč Lukáš
Kraut a z jeho nepovedené střely se stala geniální nahrávka na zadní tyč, kde už číhal Karel Krejzl. Heršpice tak dostaly
branku do šatny, což na sebevědomí moc nepřidá, navíc v nastaveném čase první půle, ještě spálil obrovskou šanci Lukáš
Faistl, když se po dobré kombinaci ocitl sám na velkém vápně. Při střele se mu bohužel míč svezl po nártu a dostal tak
opačnou rotaci, než bylo potřeba. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:1, za což byl náš tým rád, protože Heršpice byly v
první půli tím mírně lepším týmem. Možná to byla právě ta branka do šaten, ale v do druhého poločasu vletělo naše
mužstvo jako utržené ze řetězu a naše převaha se projevila poprvé v 55 minutě. Rohový kop parádně zahrál Honza Gargoš
na zadní tyč, kde do odkryté brány nasměroval míč Lukáš Kraut. Heršpice to ještě více utlumilo a když se v 63 minutě k
zahrání přímého kopu postavil znovu Šufan bylo to již 3:1. Jeho střela měla takovou razanci, že ačkoliv se otřela o zeď a
navíc i o zasahujícího gólmana, jejímu směru prostě zabránit nic nedokázalo. Krásný gól tak znamenal trošku klidu na naše
kopačky a navíc zničující 15-ti minutovku završil po střele Lukáše Faistla pohotově dorážející David Ondra v 70 minutě
zvýšením na 4:1. Heršpice se však ani za tohoto stavu nevzdali a vrhli všechny své síly do útoku. V těchto chvílích se pak
projevila ještě mírná nezkušenost našeho mladého mužstva, když místo aby si tento výsledek pohlídali bezpečnou hrou
zezadu, dál útočili a tak dávali Heršpicím šanci na zdramatizování utkání. Naši nezkušenost Heršpice potrestaly nejdříve v
83 minutě, když se po centru znovu prosadily hlavou. Snížení na rozdíl jediné branky pak naštěstí přišlo pozdě, když v 93
minutě, po ruce našeho obránce v pokutovém území, proměnili Heršpice s velkým štěstím, po výborném tygřím skoku
Masáře, penaltu. Ihned po této brance rozhodčí zápas ukončil a tak mohla propuknout velká a hlavně zasloužená radost
našich hráčů z důležitého vítězství 4:3. I přes nepřízeň počasí se na zápas přišlo podívat mnoho diváků, ba co víc i
spřátelení fotbalisté Lovčiček, které bylo po celý zápas hodně slyšet, za což jim i našim skalním fandům moc děkujeme.
Nejlepším hráčem zápasu se stává Honza Gargoš, do kterého si v průběhu zápasu kopl snad každý hráč Heršpic a i přesto
dokázel předvést bojovný a srdnatý výkon s třešničkou na dortu v podobě přihrávky na důležitý druhý gól našeho mužstva.
Příští víkend nás ještě čeká dohrávka odloženého zápasu s Křížanovicemi, takže se na Vás znovu těšíme v neděli ve 14:30