Report z utkání "A" mužstva mužů

REPORT - TJ Sokol Milešovice vs FK Křížanovice "B"    4:3 (0:1)

V dohrávaném 6 kole a posledním zápase podzimní části sezóny se náš tým utkal s „B“ mužstvem Křížanovic. V
uvodních minutách se hrála přesilovka, když Křížanovice nastoupili do utkání pouze v deseti, využít této výhody
se nám ale nepodařilo a tak se v páté minutě síly na hřišti příchodem opozdilce Křížnovic vyrovnaly. První
poločas byl z naší strany takový neslaný, nemastný, ale na to už si pomalu začínáme zvykat. Z posledních
zápasů totiž už víme, že to není nic neobvyklého, náš tým má pomalejší rozjezd ale pak tu naši lokomotivu už
nic zastavit nedokáže. První poločas byl tedy spíš obrazem hry uprostřed hřiště bez výraznějších šancí. Párkrát
jsme sice zkusili ohrozit strážce brány hostujícího týmu, ale ani jednou se náš pokus nevešel mezi tři tyče. A
tak se ujala prakticky jediná střela mezi tři tyče v celém prvním poločase. Bohužel tato střela mířila do naší
brány a to když se balón po odvráceném rohovém kopu dostal na vápno, kde ho krásným half-volejem v 35
minutě trefil Kohoutek a stanovil tak poločasové skóre 0:1 pro Křížanovice. Fanoušci se tedy těšili na gólové
hody našeho týmu v druhém poločase, ale přišlo nečekané vystřízlivění. To když se po jednom z rychlých
protiútoků zamotal míč ve skrumáži ve vápně, nejlépe se zorientoval hostující Póč a s pomocí teče do
protipohybu Davida Masáře zvýšil na 0:2. To už vypadalo s naším týmem opravdu bledě a leckdo už nevěřil, že
bychom toto utkání mohli ještě vyhrát. Soupeř nám nakonec musel pomoct sám, když ve vápně nesmyslně
objal hostující gólman Marka Černého a rozhodčí správně nařídil pokutový kop. Ten s jistotou proměnil Jan
Padrta a vlil tak našemu mužstvu novou krev do žil. Neuběhlo ani 5 minut, když dostal v 63 minutě balón Šufan
a z velkého úhlu krásnou střelou překvapil brankáře. Ten si na míč sice mírně sáhl, ale vytlačil ho pouze na
vnitřní stranu tyče, což nestačilo. Šufan si tak na pažbě udělal další velmi důležitý zářez a náš tým byl na koni.
Zaskočené Křížanovice byly najednou všude pozdě, čehož náš tým dokonale využil, když nejdřív v 70 a pak 76
minutě jako přes kopírák po nahrávce Lukáše Krauta dvakrát skóroval do odkryté brány Jakub Krejzl. Obrovskou
euforii pak ještě schladil Kohoutek po nesmyslně odpískané penaltě na druhé straně. Rozhodčí v tomto
momentu zřejmě kompenzoval, naštěstí tohoto snížení Křižanovice již využít nedokázali a v posledních pěti
minutách zápasu naši bránu neohrozili. Zrodilo se tak další dramatické vítězství 4:3 v řadě. Nejlepším hráčem
zápasu se stává Lukáš Kraut, který dal důležitý vyrovnávací gól a na další dva přihrál.
V první části sezóny jsme tedy dokázali získat 20 bodů z možných 30, což vůbec není špatné. Patří nám třetí
místo v tabulce a před námi je pouze B-tým Vážan a C-tým Křenovic. Křenovice ale postoupit nemohou,
protože mají ve III třídě svůj B-tým a podle posledních zpráv nechtějí postupovat o ligu výše ani Vážany.
Držíme tak zatím postupové místo a na jaře bude vše v našich rukou. Lukáš Kraut drží druhé místo mezi střelci
ligy s osmi zásahy a určitě se od něj ještě pár gólů dočkáme, třeba tak v této kategorii získáme prvenství.
První zápas jarní části nás čeká až koncem března, konkrétně 29.3.2015 a utkáme se s mužstvem Rašovic na
jejich hřišti. Hned na začátek nás tedy čeká těžší soupeř, který nám bude chtít oplatit podzimní porážku 2:1.
Věříme však, že první jarní krok k postupu se zrodí právě na hřišti Rašovic.